آخرين برنامه رادیو جوان را از اینجا گوش کنید ( بهمراه عکس ها و خاطره ها )
27-May-2006

با سپاس از همه ی افرادی که در طی 2 سال فعالیت رادیویی رادیو جوان ، ما را حمایت مالی و معنوی کردند. بسیار خوشحال هستیم که توانستیم در این مدت همراه شما عزیزان باشیم و اعتماد شما را بدست بیاوریم.

یکی از مهم ترین اهداف رادیو جوان به عنوان یک رسانه "مستقل" این بوده است که به انعکاس وقایع ایران و فعالیتهای ایرانیان مقیم شهر گوتنبرگ ( سوئد ) بپردازد. هر چند همیشه افرادی به دلیل نداشتن شناخت کامل نسبت به رادیو جوان ، این رسانه را گاه کمونیستی و گاه طرفدار سلطنت خطاب میکردند.

بهر حال رادیو جوان با شعار خود " رادیو جوان ، رادیوی جوان دلان و نو اندیشان " تلاش داشته است که رسانه ایی باشد برای همه ی افرادی که در این شعار می گنجند.
در فرهنگ ایرانی استفاده از برخی کلمات و گفته ها که در رادیو و تلویزیون سوئد و تقریبا اکثر کشورهای پیشرفته روزمره بحساب می آید ، توهین محسوب می شود و تولید یک برنامه رادیویی برای جامعه ایرانی با استفاده از سبکهای رادیوهای سوئد همچون P3 برای ما کاری خالی از اعتراض و انتقاد نبوده است. با وجود توضیحات مکرر که این رادیو برنامه های خود را نزدیک به سلیقه جوانان طراحی می کند ، همچنان افرادی از ما می خواستند که سرعت و یا هیجان که مهم ترین فاکتور برای جلب شنونده جوان هست را کم کنیم و یا در واقع کنار بگذاریم.

در هر صورت ما تلاش کردیم برنامه ایی به زبان عامیانه ، مردمی و شاد داشته باشیم که شاید بتوانیم برای جوانانی که یا در سوئد بدنیا آمده اند و یا از دوران کودکی و یا نوجوانی به سوئد آمده اند ، ضمن فراهم کردن ساعاتی خوش ، پل ارتباط این نسل از جوانان ایرانی با جامعه ایرانی باشیم .

تبلیغات برای گرایشات خاص سیاسی و مذهبی هرگز جز برنامه های ما نبوده ولی به عنوان یک ایرانی در افشاگری علیه حکومت اسلامی و قوانین اسلامی حاکم بر آن همواره نظرات و انتقادات خود را داشته ایم.

بسیاری از هموطنان و تعدادی از همکاران رادیویی فعال در شهر گوتنبرگ دلیل تصمیم ما برای تعطیلی فعالیت رادیویی ما را جویا شدند ، در همین جا از همه ی این عزیزان تشکر می کنیم و در پاسخ باید بگوییم که این تصمیم را از 3 ماه پیش بدلیل گرفتاری های زندگی گرفته ایم.

سایت رادیو جوان دات نت فعالیت خبری خود را به عنوان یک رسانه ادامه خواهد داد و برنامه ما برای آینده این است که این سایت را تبدیل به مرکزی برای انعکاس فعالیتهای خواه فرهنگی ، اجتماعی و یا سیاسی ایرانیان مقیم شهر گوتنبرگ ( سوئد ) کنیم.

در اینجا از آقایان محمد ، فرشید ، کاوه ، حامد و دیگر دوستان برای همکاری های خود با رادیو جوان سپاس گزاری می کنیم.

با سپاس فراوان
برنامه گذار رادیو جوان
امیر ختائی

از راست به چپ : کاوه - امیر - محمد - حامد - فرشید
درج مطالب در سایت رادیو جوان فقط جنبه اطلاع رسانی دارد. تقاضا می کنیم که در صورت کپی برداری و یا هرگونه استفاده از مطالب و اخبار و عکس های سایت رادیو جوان ، منبع خبر که سایت www.radiojavan.net می باشد را ذکر کنید.