نرم‌افزار آنتي‌ويروس OneCare مايكروسافت سرويس gmail گوگل را به اشتباه به عنوان ويروس شناسايي كرده است
27-Dec-2006
ايسنا

از هفته‌ي گذشته، كاربران زماني كه جي‌ميل خود را براي استفاده باز كردند، با پيغام آلودگي به ويروس BAT/ BWG.A رو به رو مي‌شدند.

بر همين اساس، سخنگوي مايكروسافت گفت: اين يك خطاي مثبت محدود بود كه از طريق سيستم ‌آنتي‌ويروس منتشر مي‌شد، اما به محض اطلاع از اين اشكال، آنتي ويروس جديدي كه فاقد اين مشكل باشد را از شنبه شب براي كاربران ارايه كرديم.

خطاي مثبت به صورت اتفاقي در نرم‌افزارهاي ضد ويروس يافت مي‌شود كه به عنوان نمونه نرم‌افزار امنيتي مك‌آفي نيز در اوايل سال جاري برنامه‌ي اكسل مايكروسافت را به عنوان ويروس شناسايي كرده بود؛ اين مشكل خطاي مثبت با به روزرساني برطرف مي‌شود.

بنا بر اين گزارش، اين مشكل از هفته‌ي گذشته و در زماني كه گوگل تغييراتي را در جي‌ميل خود به وجود آورد، ايجاد شد و اولين خطاي آنتي ويروس OneCare كه اواخر ماه مي‌ عرضه شده نبوده است و اين نرم‌افزار، ابزارهاي ديگر را نيز غير قابل استفاده شناسايي كرده بود.

           
         
درج مطالب در سایت رادیو جوان فقط جنبه اطلاع رسانی دارد. تقاضا می کنیم که در صورت کپی برداری و یا هرگونه استفاده از مطالب و اخبار و عکس های سایت رادیو جوان ، منبع خبر که سایت www.radiojavan.net می باشد را ذکر کنید.