۱۶ میلیون کاربر اینترنتی در ایران
27-Dec-2006
SharifNews
مدیر روابط عمومی شركت فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات، تعداد كاربران شبكه اینترنت در ایران را حدود ‪ ۱۶‬میلیون نفر اعلام كرد.

علی‌اكبر كرم بیگی روز یكشنبه با اعلام این‌خبر به ایرنا گفت: بر اساس قرائن موجود و محاسبات صورت گرفته توسط شركت فناوری اطلاعات،تعداد كاربران اینترنت در ایران حدود ‪ ۱۶‬میلیون نفر تخمین زده می‌شود.

وی افزود: بر اساس یك فرمول و روش خاص كه پارامترهایی مانند پهنای باند اینترنت و خطوط تلفن را شامل می‌شود، می‌توان تعداد مشتركان اینترنت را محاسبه كرد.

به گفته وی، روند صعودی ضریب نفوذ اینترنت و كاربران آن در كشور، گویای موفقیت در توسعه فنی وكاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحقق برنامه‌های توسعه است.

كرم‌بیگی‌اظهار داشت: هدف ما این است كه امكانات و مزایای فناوری‌های جدید و برتر را به طور عادلانه بین تمام مردم توزیع كنیم.

مدیر روابط عمومی شركت فناوری اطلاعات تصریح كرد: توسعه فناوری اطلاعات، كار یك وزارتخانه نیست و باید عزم و اراده ملی برای تحقق آن در كشور وجود داشته باشد.

 

 

           
         
درج مطالب در سایت رادیو جوان فقط جنبه اطلاع رسانی دارد. تقاضا می کنیم که در صورت کپی برداری و یا هرگونه استفاده از مطالب و اخبار و عکس های سایت رادیو جوان ، منبع خبر که سایت www.radiojavan.net می باشد را ذکر کنید.