برگزاري كنسرت در سوئد در حمايت از زندانيان سياسي ايران
1384/05/15
شنبه هفته گذشته در پايتخت سوئد كنسرت بزرگي در حمايت از زندانيان سياسي ايران به خصوص اكبر گنجي و همچنين دكتر ناصر زرافشان. آقاي گنجي الان بيش از 50 روز است كه در اعتصاب غذا به سر مي برد.

خانم ناهيد قاجار نماينده اتحاديه سراسري ايرانيان استان استكهلم در سوئد درباره اين كنسرت به راديو فردا مي گويد: اتحاديه سراسري ايرانيان در كنگره نهم خودش به اين نتيجه رسيد كه امسال را سال حقوق بشر معرفي كند و اولين حركتش هم براي دفاع از صلح و دوستي است كه درخواست آزادي زندانيان سياسي و به طور مشخص ناصر زرافشان و اكبر گنجي است.

خانم قاجار مي گويد: از ابتدا قرار بود لاله و گلبانگ دو گروه اصلي باشند در اين كنسرت، ولي گروه لاله مشكلاتي برايشان پيش آمد و نيامدند و گروه گلبانگ به اضافه يك گروه گيتاريست برنامه اجرا كردند.

يك پخش تصويري هم داشتيم كه شامل سخنراني شيرين عبادي در انگليس، شعر آهاي آدم هاي نيما يوشيج با صداي شاملو بود و همچنين پيام ناصر زرافشان از ايران كه توسط دختران زويا قرائت شد.

مريم منظوري (rm) صدا

 
درج مطالب در سایت رادیو جوان فقط جنبه اطلاع رسانی دارد. درج محل و منبع خبر بر روی سایت شما نشانه ی حرفه ایی بودن شماست نه ضعف شما.
تقاضا می کنیم که در صورت کپی برداری و یا هرگونه استفاده از مطالب و اخبار و عکس های سایت رادیو جوان ، منبع خبر که سایت www.radiojavan.net می باشد را ذکر کنید.
© 2005 Radio Javan. All rights reserved